Uluslararası Çalışan

Dünyanın birçok farklı ülkesinde ve şehrinde ofisimiz bulunuyor. Siz de bulunduğunuz ülkede, hızla gelişen bu büyük markanın bir parçası olmak için Türk Hava Yollarına başvurabilirsiniz.

Uluslararası Çalışan

Dünyanın birçok farklı ülkesinde ve şehrinde ofisimiz bulunuyor. Siz de bulunduğunuz ülkede, hızla gelişen bu büyük markanın bir parçası olmak için Türk Hava Yollarına başvurabilirsiniz.

Türk Hava Yolları, dünyanın farklı noktalarına gerçekleştirdiği uçuşlarla, doğu-batı ve kuzey-güney arasında köprü olma misyonunu üstleniyor. Bu değerli misyonun bir parçası olmak, Türkiye dışındaki ofislerimizde görev almak isteyen adaylarımız, kariyer sitemizdeki ilanlarımıza başvurarak değerlendirme süreçlerimize katılabilir.

Web sitemizde sürekli açık olan ilanımıza başvuran adaylarımız aşağıdaki seçme ve değerlendirme süreçlerine katılır:

Online Test: Seçilen adaylarımız genel yetenek ve İngilizce bölümlerini içeren iki aşamalı online bir sınava tabi tutulur.
Online Mülakat: Sınav sonuçlarına göre adaylarımız insan kaynakları ve birim katılımcıarı tarafından gerçekleştirilen online mülakata alınır. Mülakatta olumlu değerlendirilen adaylarımıza iş teklifi yapılır.
Evrak Kontrol: İlgili iş teklifini kabul eden adaylarımıza işe başlarken beraberlerinde getirmeleri gereken evrakların bir listesi gönderilir ve ilgili evrakları eksiksiz bir şekilde getiren adaylarımız işe başlamaya hak kazanmış olur.

 • Toplam Yolcu & Personel Sayımız

 • Toplam Uçak Sayımız

 • Toplam Uçuş Lokasyonumuz

  AÇIK POZİSYONLAR DEPARTMAN LOKASYON

  Şu anda açık pozisyonumuz bulunmamakta.

  Merak Ettikleriniz

  • Başvuru için hangi yolu izlemeliyim?

   Başvurular sadece Türk Hava Yolları kariyer sayfası üzerinden yapılmaktadır.

  • İlanlarda hangi şartlar oluyor?

   Başvuru şartları, ülke ve şehir bazında istihdam ihtiyacı olan müdürlüklerimizin kriterlerine göre belirlenmektedir.

  • Başvuru sonrası süreç nasıl işliyor?

   Seçilen adaylar, genel yetenek ve İngilizce bölümlerini içeren, iki aşamalı online bir sınava tâbi tutulmaktadır. Sınav sonuçlarına göre adaylar, insan kaynakları ve birim katılımcıları tarafından gerçekleştirilen online mülakata alınmaktadır. Mülakatta olumlu değerlendirilen adaylara iş teklifi yapılmaktadır.

  • Göreve başlama süreci nasıl işliyor?

   İlgili iş teklifini kabul eden adaylara, işe başlarken beraberlerinde getirmeleri gereken evrakın bir listesi gönderilmektedir. İlgili evrakını eksiksiz bir şekilde getiren adaylar işe başlamaya hak kazanmaktadır.

  • Yurt dışında staj olanakları ve staj başvuru süreci nasıldır?

   Yurt dışı ofislerinde stajyer alımı yoktur. Stajyer yerine, bazı bölgelerin mahalli mevzuatına uygun olarak meslek öğrencisi çalıştırılabilmektedir.