Kabin Ekibi

Kabin personellerimiz, dünyanın farklı yerlerine yolculuk yaparak, markamızın elçileri olurlar. Kabin ekibi, yolcularımızın ihtiyaçlarını ve yolculuklarını rahat geçirmeleri için çalışan güçlü bir ekiptir. Kabin ekibimizin işe alımlarını, ihtiyaç duyduğumuz dönemlerde, kariyer sitemizde yayınladığımız ilanlar aracılığıyla gerçekleştiriyoruz.

Kabin Ekibi

Kabin personellerimiz, dünyanın farklı yerlerine yolculuk yaparak, markamızın elçileri olurlar. Kabin ekibi, yolcularımızın ihtiyaçlarını ve yolculuklarını rahat geçirmeleri için çalışan güçlü bir ekiptir. Kabin ekibimizin işe alımlarını, ihtiyaç duyduğumuz dönemlerde, kariyer sitemizde yayınladığımız ilanlar aracılığıyla gerçekleştiriyoruz.

Kabin ekibimiz her uçuşlarında aynı yüksek standartlarda mesleki görevlerini yerine getirebilen güçlü bir ekiptir. Kabin memurlarımız her zaman bakımlı, şık, güler yüzlü, nazik, empati kuran, sakin, insan odaklı, zor durumlarda karar verme yetisine sahip ve iyi bir takım oyuncusu olma potansiyeli yüksek bireylerdir. Bu sebeple hem görevlerine başlamadan önce hem de meslek hayatları boyunca oldukça kapsamlı eğitimler vererek, kabin ekibimizi acil durumlara müdahale edebilecek şekilde göreve hazırlıyoruz.

Türk Hava Yollarında kabin memuru olmak, üst düzeyde disiplin sahibi olmak anlamına gelir. Dünyanın pek çok noktasına seyahat etme fırsatı sunan kabin memurluğunun, birçok iş dalına göre sorumluluğu yüksek ve çalışma şartlarının standartların dışında bir meslek olduğunu unutmamak gerekir. Çalışma saatleri, süreleri, koşulları ve imkânları itibarıyla diğer iş kollarından oldukça farklıdır. Bu sebeple adaylarımıza, “Temel Emniyet Eğitimi” sürecinde kapsamlı bir eğitim vererek, hem uçuş emniyetinin gerekliliklerini hem de kabin içi hizmetin inceliklerini öğretiyoruz.

Kabin memuru adaylarımıza, Türk Hava Yolları Uçuş Eğitim Merkezinde, Temel Emniyet Eğitimi kapsamında zorunlu teknik eğitimler, uygulamalı eğitimler, şirket prosedürleri ve servis konsepti eğitimleri vererek, mesleğe hazırlıyoruz. Kabin ekiplerimizin uçuş programlarını, mesai ve dinlenme sürelerini uluslararası ve ulusal sivil havacılık otoritelerinin mevzuatına uygun şekilde düzenliyoruz. Eğitimini başarıyla tamamlayan adaylarımız, uçuş sertifikalarını aldıktan ve alıştırma uçuşlarını tamamladıktan sonra ekibimize katılıyor.

İlana başvuruda bulunan bütün adaylarımız, İngilizce test ve yetkinlik envanteri aşamaları için sms ve e-posta yoluyla davet edilir.

Bu aşamada başarılı bulunan adaylarımız evrak kontrolü, boy-kilo ölçümü, dövme-yara izi kontrolü ve mülakat aşamalarına geçer.

a. Boy-kilo ölçümleri, Türk Hava Yolları veya Türk Hava Yollarının belirleyeceği kurum tarafından yapılır.
b. Evrak kontrolü ve boy-kilo ölçümü ile dövme-yara izi kontrolü sonucu olumlu olan adaylarımız, İngilizce mülakat, kurul mülakatı, psikolog görüşmesi ve grup değerlendirmesi süreçlerinden oluşan mülakat aşamalarına katılırlar.

Mülakat aşamaları olumlu sonuçlananlar, Sağlık Raporu ve evrak hazırlama işlemleri için bilgilendirilir.

c. Seçme süreçlerinde başarılı olan adaylarımızdan işe başlama aşamasında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM)’nce yetkilendirilmiş sağlık kurumlarından, sağlık durumlarının uçuşa uygun olduğuna dair rapor almaları ve raporlarını Türk Hava Yolları Sağlık Müdürlüğü işyeri hekimlerine onaylatmaları gerekir. Türk Hava Yolları, SHGM yetkili hastaneden alınmış olumlu rapor olsa bile kendi iç prosedürleri çerçevesinde adayın işe başlatılıp başlatılmayacağına karar verme hakkına sahiptir.

Evrak ve sağlık raporu süreçleri olumlu sonuçlanan adaylarımız, yaklaşık 2 ay sürmekte olan eğitim süreçleri için davet edilir.

Türk Hava Yolları kabin memuru eğitimleri, İstanbul’da bulunan Türk Hava Yolları Uçuş Akademisi bünyesinde gerçekleştirilir.

 • Toplam Uçak Sayısı

  2019
  350
  2018
  332
  2017
  329
  2016
  334
 • Toplam Uçuş Lokasyonumuz

  %7 Amerika
  %43 Avrupa
  %22 Afrika
  %13 Ortadoğu
  %15 Uzak Doğu
  127 Ülke
  319 Şehir
  322 Havalimanı
 • Toplam Yolcu & Personel Sayısı

  2019
  74.276.000
  29.491
  2018
  75.168.000
  26.739
  2017
  68.617.000
  24.075
  2016
  62.759.000
  24.124
 • Toplam Yolcu & Personel Sayımız

 • Toplam Uçak Sayımız

 • Toplam Uçuş Lokasyonumuz

  AÇIK POZİSYONLAR

  Şu anda açık pozisyonumuz bulunmamakta.

  Merak Ettikleriniz