İdari / Teknik Birim Çalışanı

Kabin ve Kokpit ekiplerimiz, yolcularımızın güvenliği ve konforu için gökyüzünde görev yapmaktadır. Yerde görev yapan idari ve teknik ekibimiz ise, bu büyük organizasyonun kusursuz bir şekilde yürütülmesinde, konuklarımızın sevdiklerine güven ve konfor içinde ulaştırılmasında önemli bir rol oynamaktadır.

İdari / Teknik Birim Çalışanı

Kabin ve Kokpit ekiplerimiz, yolcularımızın güvenliği ve konforu için gökyüzünde görev yapmaktadır. Yerde görev yapan idari ve teknik ekibimiz ise, bu büyük organizasyonun kusursuz bir şekilde yürütülmesinde, konuklarımızın sevdiklerine güven ve konfor içinde ulaştırılmasında önemli bir rol oynamaktadır.

İdari ve teknik birimlerde yer almak isteyen adaylarımız, ihtiyaçlar doğrultusunda insan kaynakları birimlerinden pazarlama ve satış birimlerine, operasyon birimlerinden finans ve mali birimlere, planlama birimlerinden mühendislik birimlerine kadar geniş bir yelpaze içinde; teknisyen, memur, uzman ve mühendis gibi pozisyonlar için internet sitemizde yayınlanan ilanlar aracılığıyla başvuru yapabilirler. İşe alım sürecinde adaylarımıza yetkinlik bazlı mülakat, yazılı ve sözlü seçme ve değerlendirme yöntemleri uygulanmaktadır.​

Süreçlerimizde istihdamın gerçekleştirileceği pozisyona bağlı olarak değerlendirme aşamaları farklılık gösterebilmektedir. Aranan nitelikleri karşılayan tüm adaylarımıza sayısal yetenek, sözel yetenek ve İngilizce testlerini içeren bir değerlendirme sınavı uygulanmaktadır. Sınavdan başarılı olan adaylar için İnsan kaynakları ve birim mülakatları gerçekleştirilmektedir. Ayrıca belirli pozisyonlar için gerekli görüldüğü takdirde değerlendirme merkezi uygulamaları süreçlere dahil edilebilmektedir.

Sayısal ve Sözel Yetenek Testi: Testte ölçümlenen özellikler içinde analitik düşünme ve problem çözme yetenekleri yer alır. Sayısal ve sözel yetenek testlerinde ölçümlenen sayısal, sözel ve soyut düşünme yeteneklerinin okuduğunu anlama, sıralama, temel matematiksel işlemler, sayısal-sözel-şekilsel dizilerdeki genel ilkenin bulunması gibi alt hedefleri vardır.
İngilizce Testi: Adayın İngilizce bilgisi, sözcük bilgisi ve okuduğunu anlama boyutları değerlendirilmektedir.
Değerlendirme Merkezi Uygulamaları: Belirli pozisyonlarda, adayların ilgili yetkinliklerinin daha net gözlemlenebilmesi adına bir dizi iş simülasyonu ve ek değerlendirme araçları kullanılarak, uzman değerlendiriciler tarafından ayrıntılı davranış raporlarının sunulduğu uygulamalardır.
İnsan Kaynakları ve Birim Mülakatları: Sınavdan başarılı olan adaylar, insan kaynakları ve birim mülakatlarına girmeye hak kazanır. Mülakatlarda insan kaynakları uzmanları ve birim yöneticilerinin katıldığı görüşmeler yapılır. Mülakatları başarı ile tamamlayan adaylara e-posta yoluyla maaş ve özlük haklarını içeren bir iş teklifi mektubu gönderilir.
Evrak Kontrol: İlgili iş teklifini kabul eden adaylara işe başlarken beraberlerinde getirmeleri gereken evrakların bir listesi gönderilir ve ilgili evrakları eksiksiz bir şekilde getiren adaylar işe başlamaya hak kazanır.

İşe başlatma gerçekleştirilir ve personel için planlanan oryantasyon programı ile ortaklığın bazı yerleşkelerine ziyaretler düzenlenip ortaklığın üniteleri ve işleyişi hakkında detaylı bilgilendirme yapılır.
 • Toplam Uçak Sayısı

  2021
  369
  2020
  363
  2019
  350
  2018
  332
 • Toplam Uçuş Lokasyonumuz

  %7 Amerika
  %43 Avrupa
  %22 Afrika
  %13 Ortadoğu
  %15 Uzak Doğu
  127 Ülke
  319 Şehir
  322 Havalimanı
 • Toplam Yolcu & Personel Sayısı

  2019
  74.276.000
  29.491
  2018
  75.168.000
  26.739
  2017
  68.617.000
  24.075
  2016
  62.759.000
  24.124
 • Toplam Uçak Sayımız

  Merak Ettikleriniz